O nás

Spoločenské akcie

Radi by ste v našich priestoroch usporiadali spoločenskú akciu, rodinnú oslavu, promócie, svadbu či iné podujatie? Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si nezáväznú ponuku. V prípade záujmu vieme pre Vás zabezpečiť vhodný program k udalosti (napr. karaoke, DJ, živú hudbu, tanečné vystúpenie a podobne).

História

História podniku Sessler siaha až do roku 1752, kedy slobodné mesto Trnava dostalo kráľovské povolenie postaviť nový pivovar. Vybudovali ho za hradbami mesta. Mesto pivovar prenajímalo až do konca prvej polovice 19. Storočia, kedy ho ponúklo na predaj. Kúpil ho Mojžiš Kopper, ktorý bol posledným prenajímateľom.

Hospodársky úpadok v 19. storočí priniesol aj zatvorenie pivovaru v roku 1867. V roku 1873 pivovar kúpil Jozef Sessler a požiadal mesto o povolenie vyrábať slad. Založil na tie časy sladovňu, ktorá si získala meno v celej Európe.

V roku 1938 prevzal sladovňu nemecký arizátor Hugo Hofer. V roku 1948 bola sladovňa znárodnená a prešla búrlivým obdobím zmien majiteľov, budovania a rozširovania výroby, ale i úpadku. Výroba sladu však pretrvávala, hoci sa vykonávala prácne a ručne. Namočený jačmeň klíčil na tzv. humnách. Humno č. 1 slúžilo pre potrebu sladovne. V sedemdesiatich rokoch 20 storočia bolo vedením vtedajšieho podniku prijaté rozhodnutie o zrušení tohto humna. Úpravami vznikli priestory, v ktorých sa konali rôzne oslavy a posedenia. Po roku 1989 v dôsledku častého striedania majiteľov sladovne tieto priestory využívali sporadicky a začali chátrať.

Koncom roku 2004 sa zdevastovaná sladovňa dostala do rúk nového majiteľa, ktorý ju zrenovoval a zmodernizoval priestory bývalého humna č.1 na reštauráciu. Citlivým zakomponovaním technológie na výrobu piva získala reštaurácia svoju dominantu v podobe dvoch medených kotlov. Návštevníci reštaurácie majú teda možnosť vidieť časť procesu varenia piva značky Sessler.

Tradičný postup a vlastná receptúra dodáva tomuto skvelému nápoju jedinečnosť a originalitu. Popri ochutnávaní piva Sessler si návštevníci môžu vybrať z bohatej ponuky kuchyne Sessler. Ako aperitív pri posedení s rodinou, priateľmi a známymi doporučujeme naše vlastné špeciality – 20% svetlé pivo s obsahom alkoholu 7% alebo 45% pivovicu. Ponúknite sa naším pivom a poseďte pri dobrom jedle.

Prajeme Vám príjemné posedenie!

Všetky dôležité informácie nájdete nižšie

Kontaktné údaje

Adresa

Otváracie hodiny

Pondelok až piatok 10:00-22:00
Sobota a nedeľa 11:00-22:00

Fakturačné údaje

SESSLER, s.r.o.
Pri Kalvárii 17 917 01 Trnava
IČO: 35834374
DIČ: 2021649498
IČ DPH: SK2021649498 podľa §4